Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

10 تکنولوژی برتر وب

  • ASP.NET

ASP.NET یک چارچوب برنامه کاربردی وب منبع باز سمت سرور است که توسط توسعه دهندگان وب برای ایجاد وب سایت مورد علاقه است. این نرم افزار با یک زیرساخت نرم افزاری جامع یکپارچه شده است، اما از سه مدل توسعه پشتیبانی می کند – صفحات وب، MVC (کنترل کننده مشاهده مدل)، و فرم های وب. این سه در حال حاضر در یک چارچوب به نام MVC 6 ادغام شده اند. به منظور برقراری ارتباط دوجانبه در رابطه مرورگر به سرور، برنامه نویسان از دستورات و سیاست های HTTP استفاده می کنند، زیرا ASP.NET روی آن کار می کند.

  • جاوا اسکریپت

اگرچه جاوا اسکریپت ممکن است چندین ویژگی مشترک داشته باشد و ساختار خود را مدیون جاوا باشد، اما یک زبان برنامه نویسی مستقل است. در ابتدا توسط Netscape توسعه داده شد تا توسعه دهندگان وب بتوانند وب سایت های تعاملی ایجاد کنند. ویژگی های این زبان برنامه نویسی کامپیوتر شی گرا کاملا قدرتمند، پیچیده است و در رده C و C++ قرار می گیرد. یکی دیگر از ویژگی های جاوا اسکریپت این است که در کلاینت – مرورگر اجرا می شود، بنابراین می توانید اسکریپت را در مرورگر خود در زمانی که نمی خواهید کار کند غیرفعال کنید. با جاوا اسکریپت، می توانید صفحات وب خود را واقعاً واکنش گرا کنید.

  • AJAX

AJAX به معنای جاوا اسکریپت ناهمزمان است و XML قدرتمند و قطعاً راهی سریع برای توسعه برنامه های کاربردی وب تعاملی است. با این حال، AJAX از CSS برای ارائه، جاوا اسکریپت برای نمایش محتوای پویا و از CSS برای ارائه استفاده می کند. این فناوری مرورگر وب مستقل از نرم افزار وب سرور کار می کند. وقتی از AJAX استفاده می‌کنید و فرمی را پر می‌کنید و ارسال را فشار می‌دهید، این جاوا اسکریپت است که به طور کلی درخواست را به سرور ارسال می‌کند، نتایج را تفسیر می‌کند و آنها را روی صفحه نمایش می‌دهد.

  • جی کوئری

جی کوئری کوچک و دارای ویژگی های غنی است، اما HTML را در مقایسه بی اهمیت می کند. دستکاری آن آسان است و برای مدیریت انیمیشن و رویداد عالی است. API دسترسی به مرورگرهای مختلف را آسان می کند. توسعه دهنده ای که دانش اولیه HTML، CSS و جاوا اسکریپت را داشته باشد، می تواند با jQuery کار کند. محبوب ترین ویژگی jQuery این است که کاملاً قابل گسترش است.

  • دریم ویور

Dreamweaver ابزار توسعه بصری برای ایجاد و مدیریت وب سایت ها و حتی محتوای وب است. این یک ابزار توسعه وب اختصاصی است که توسط Adobe Systems توسعه یافته است. چیزی که توسعه‌دهندگان وب در مورد این ابزار دوست دارند این است که بیشتر رابط کاربری آن چیزی است که می‌بینید. زیبایی Dreamweaver این است که آنقدر همه کاره است که می توانید سایت های پیچیده و ساده را با آن ایجاد کنید.

  • HTML

Hyper Text Markup Language یا HTML یک زبان نشانه گذاری با مجموعه ای از برچسب های نشانه گذاری است. هر تگ برای توصیف محتوای سند مختلف استفاده می شود. دارای مجموعه ای از کدها است که در فایلی که برای نمایش در صفحه مرورگر درج می شود، قرار می گیرد. در واقع، این تگ‌های HTML کلمات کلیدی پنهانی هستند و این وظیفه آنهاست که نحوه قالب‌بندی و نمایش محتوا در یک صفحه وب را مشخص کنند. برای اینکه برچسب معتبر باشد، مرورگر باید دارای برچسب های قابل درک و قابل تشخیص باشد.

  • CSS

Cascading Style Sheets یا CSS یک زبان سبک است که تقریباً همه چیز را پوشش می دهد – فونت ها، رنگ ها، حاشیه ها، خطوط، ارتفاع، عرض، تصاویر پس زمینه، موقعیت های پیشرفته و موارد دیگر. مزیت اصلی CSS این است که طرح بندی بسیاری از اسناد را در یک شیوه نامه واحد کنترل می کند. این به شما امکان می دهد یک طرح دقیق داشته باشید. با CSS به چندین تکنیک پیشرفته و پیچیده دسترسی دارید.

  • HTML5

این نسبتاً جدید است که در سال 2008 منتشر شد! عملکرد اصلی HTML5 البته ساختار و ارائه محتوا برای نمایش در اینترنت است. این پنجمین نسخه از HTML استاندارد است و برای حل تمام مشکلات سازگاری که توسعه دهندگان با HTML با آن مواجه بودند در نظر گرفته شده است. در حالی که نسخه های قدیمی HTML به پلاگین ها و API های اختصاصی نیاز دارند، بارگیری با HTML5 بسیار آسان است. این عنصر می تواند به تنهایی اجرا شود، بنابراین نیازی به پلاگین فلش نیست.

اینها 10 مورد از متداول ترین و پرطرفدارترین فناوری های وب هستند. این لیست بر اساس هیچ رتبه بندی ساخته نشده است.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2336

مطالب آموزشی روزهای گذشته