Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

101 نکته برای پیدا کردن توسعه دهنده مناسب

در اینجا 101 نکته وجود دارد که به شما کمک می کند توسعه دهنده مناسب برای کسب و کار خود را پیدا کنید. با داشتن کارشناسان نرم افزار مناسب می توانید به رویاهای مشتری خود برسید.

پیدا کردن توسعه دهنده مناسب اغلب بزرگترین چالشی است که شرکت های IT و نرم افزار با آن مواجه هستند. از آنجایی که پروژه های وب می توانند ابعاد، نوع و هدف متفاوتی داشته باشند، انتخاب یک متخصص توسعه نرم افزار تنها به نیازهای شما بستگی دارد. اغلب، یافتن فرد مناسب ممکن است دشوار باشد، زیرا برای یک توسعه دهنده امکان پذیر نیست که همه ویژگی ها را داشته باشد.

از این رو، ما تحقیقات و بررسی های عمیقی انجام داده ایم و به 101 نکته برای کمک به شما در پیدا کردن نرم افزار مناسب برای پروژه خود رسیده ایم. نکاتی را انتخاب کنید که برای نیازهای شما مناسب تر است و به شما کمک می کند تا تناسب مناسب داشته باشید.

1) به دنبال ارزش ها باشید

برنامه نویس باید بتواند به تیم ارزش بیافزاید، به این معنی که باید ارزش تجاری را فرموله کند و در حین ارائه پروژه خود، آن را تا بالاترین سطح حفظ کند. او همچنین باید شروع به افزودن ارزش به تیمی کند که با آن کار می کند، به این معنی که او باید از چندین جهت یک دارایی باشد.

۲) برای استخدام وقت بگذارید

فرآیند استخدام باید شدید باشد. اگر با عجله استخدام می کنید، ممکن است فرد مناسبی را پیدا نکنید، بنابراین قبل از انتخاب فرد مناسب برای کار، تمام مراحل استخدام را طی کنید.

3) آزمون کدگذاری انجام دهید

به کارمند احتمالی یک تست کدگذاری بدهید تا بررسی کنید که آیا او فرد مناسبی برای کار است یا خیر. در غیر این صورت وقت خود را تلف می کنید.

4) نگرش را بررسی کنید

قبل از استخدام، فشارسنج نگرش و نحوه واکنش آنها به استرس کاری را بررسی کنید. شما نیازی به یک فرد ضعیف ندارید که تحت فشار از بین برود، درست است؟

5) توسعه دهنده ارشد را درگیر کنید

اگر قصد دارید یک برنامه نویس جدید استخدام کنید، مطمئن شوید که افراد ارشد تیم را از آنچه در حال رخ دادن است آگاه می کنید. همچنین به آنها فرصت دهید تا در میز مصاحبه بنشینند.

6) چندین دور مصاحبه داشته باشید

اینطور نیست که مدیران استخدام برای سرگرمی چندین دور مصاحبه انجام دهند، آنها این کار را انجام می دهند زیرا به این ترتیب می توانند کرم استعداد را استخدام کنند. دور آخر مصاحبه می تواند به شما بگوید که آیا یک مشتری بالقوه برای شرکت شما خوب است یا خیر.

7) آنها را برای ناهار دعوت کنید

دعوت از متقاضیان برای ناهار راهی عالی برای گفتگوی معمولی با آنها خواهد بود. شما همچنین قادر خواهید بود اندازه گیری کنید که آنها تا چه اندازه با تیم شما خوب خواهند شد.

8) یک روز را با آنها بگذرانید

هنگامی که توسعه دهندگان را به صورت آنلاین استخدام می کنید، یک روز کامل را با آنها بگذرانید تا درباره شخصیت آنها بیشتر بدانید و بدانید که آیا آنها برای این کار خوب هستند یا خیر.

9) از آنها بپرسید که چرا شغل قبلی خود را ترک کردند

همیشه مهم است که بدانیم چرا یک توسعه‌دهنده شغل قبلی خود را رها کرده است – آیا به این دلیل است که شغل او خوب پرداخت نمی‌کند یا به اندازه کافی چالش برانگیز نیست؟ آیا مشکل دیگری وجود دارد؟

10) دریابید که آیا آنها بازیکنان تیم هستند یا خیر

وقتی توسعه دهندگان بازیکنان تیم باشند و به مهارت ها و کاستی های یکدیگر احترام بگذارند، همه چیز به طور طبیعی سر جای خود قرار می گیرد. اگر بین اعضای تیم رقابت وجود داشته باشد، پروژه شما آسیب خواهد دید.

11) برگزاری هکاتون

Hackathons می تواند به شما کمک کند فراتر از رزومه ها و مصاحبه ها نگاه کنید و توانایی های سازنده متقاضی را بررسی کنید. هکاتون ها اکنون مد روز هستند، بنابراین بهترین استفاده را از آن ببرید.

12) بازدید از کنفرانس ها (برای ملاقات با توسعه دهندگان بالقوه)

در کنفرانس‌ها، می‌توانید با بسیاری از توسعه‌دهندگان با استعداد ملاقات کنید، این فرصت را از دست ندهید، زیرا حتی اگر توسعه‌دهنده به فکر پیوستن به شرکت شما نیست، ممکن است این کار را بعد از اتمام صحبت با شما انجام دهد.

13) دریابید که آیا آنها در شبکه سازی خوب هستند یا خیر

برنامه نویسان نرم افزار باید نتورکرهای خوبی نیز باشند، زیرا این امر برای نتایج خوب کسب و کار و توسعه وب مفید خواهد بود.

14) برگزاری کنفرانس

شرکت شما می تواند میزبان کنفرانسی باشد که به طور خاص برای توسعه دهندگان متخصص در یک فناوری خاص طراحی شده است. این باعث می شود چندین توسعه دهنده ماهر به آستان شما بیایند.

15) از توسعه دهندگان خوب دعوت کنید تا در آن کنفرانس ها سخنرانی کنند

برای بررسی اینکه آیا این توسعه دهندگان واقعاً به همان اندازه ای که نشان می دهند خوب هستند، از آنها دعوت کنید تا در کنفرانس ها صحبت کنند. شما قادر خواهید بود سطح تجربه آنها را به این روش بسنجید.

16) قبل از تصمیم گیری در مورد استخدام، توسعه دهندگان را به تیم معرفی کنید

وقتی چند توسعه‌دهنده را که می‌خواهید استخدام کنید علامت‌گذاری کردید، اجازه دهید با تیم فعلی ملاقات کنند. شاید این به شما کمک کند تا روی موارد مورد نیاز تمرکز کنید.

17) از یک فرد غیر فنی بخواهید در مصاحبه شرکت کند

از یک فرد غیر فنی برای شرکت در مصاحبه برنامه نویس دعوت کنید، زیرا او از دیدگاهی متفاوت ارزیابی می کند که چگونه نامزد می تواند ضرب الاجل ها، کار در یک تیم، مدیریت وظایف و غیره را ارزیابی کند.

18) درباره شخصیت آنها بیشتر بدانید

فردی با شخصیت خوب و ارزش های اخلاقی همیشه مورد تقاضا است. شما می توانید با پرسیدن چند سوال شخصی، علایق و ناپسندی ها، شخصیت آنها را روشن کنید.

19) در مورد سرگرمی های آنها بپرسید

همچنین مهم است که بدانید چه نوع فردی را استخدام می کنید، بنابراین در مورد سرگرمی های آنها پرس و جو کنید تا بدانید چه چیزی به آنها علاقه دارد.

20) دریابید که آیا آنها وبلاگ دارند یا خیر

وبلاگ نویسی دیگر یک سرگرمی نیست، در هر صنعتی که در آن هستید نقش جدی دارد. اجازه نده برود

21) دریابید که آیا آنها حضور آنلاین دارند یا خیر

یک توسعه دهنده با حضور آنلاین به راحتی در گوگل قابل جستجو خواهد بود. از این طریق می توانید اطلاعات بیشتری در مورد او و کارش کسب کنید. اما پس از آن، توسعه دهندگانی وجود دارند که ترجیح می دهند مشخصات پایینی داشته باشند، اما همچنان در کدنویسی عالی هستند. در این صورت، باید از روش های دیگر برای یافتن چنین توسعه دهنده ای استفاده کنید.

22) او را به مدیرعامل معرفی کنید

نظر مدیر عامل را بگیرید و قبل از گفتن حرف آخر، مدارک و توانایی های کاری برنامه نویس را ارائه دهید.

23) توانایی آنها در آزمایش راه حل ها را بررسی کنید

کلمات گاهی کافی نیستند. برای بررسی اینکه آیا برنامه نویس واقعاً می تواند اشکالات توسعه نرم افزار را کدنویسی و حل کند، باید آزمایش هایی انجام دهید.

24) نظر آنها را در مورد کیفیت نرم افزار دریابید

دانش برنامه نویس در مورد SQA یا تضمین کیفیت نرم افزار یک مزیت است زیرا برای کسب و کار شما اهمیت زیادی دارد.

25) از آنها در مورد بت هایشان در برنامه نویسی بپرسید

نامزد چه کسی را بت می کند؟ دانستن این یک مزیت خواهد بود زیرا می‌توانید انتظار داشته باشید که کار آنها راه آنها را دنبال کند. و شما می توانید اندازه گیری کنید که آنها انتظار دارند چه چیزی به دست آورند.

26) از آنها بپرسید که چرا وارد برنامه نویسی شده اند

اشتیاق در هر چیزی که انتخاب می کنید یک مزیت است، بنابراین باید دلیل آنها را در پشت کار برنامه نویسی بدانید. آیا این فقط یک شغل برای آنهاست؟ یا، آیا آنها واقعاً علاقه مند هستند که در صنعت نرم افزار علامت گذاری کنند؟

27) از آنها در مورد سوابق تحصیلی خود بپرسید

برنامه نویس شما باید پیش زمینه ای در ریاضیات و علوم داشته باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که آنها در هر دو آموزش ابتدایی دارند.

28) از آنها در مورد مهمترین درس از مدرک تحصیلی خود بپرسید

اگر می خواهید در مورد شخصیت کارکنان آینده خود بیشتر بدانید، باید بدانید که آنها از طریق تحصیلات خود چه چیزی به دست آورده اند. گاهی اوقات چیزی فراتر از دانشگاه وجود دارد.

29) از پتانسیل رهبری آنها مطلع شوید

همه کارشناسان نرم افزار رهبران خوبی نیستند. برخی زمانی که نقش رهبری را بر عهده می گیرند تمرکز خود را از دست می دهند. بنابراین، اگر می خواهید یک رهبر خوب در کارشناس خود داشته باشید، مطمئن شوید که چنین فردی را استخدام کنید.

30) مهارت های ارتباطی آنها را بررسی کنید

یک متخصص نرم افزار خوب باید در ارتباطات نیز خوب باشد. این به این دلیل است که مهارت های افراد هنگام کار با سایر اعضای تیم بسیار مهم است.

31) پاسخ های ایمیل آنها را بررسی کنید: جایی که آنها به درستی قالب بندی شده اند؟

بررسی کنید که آیا مشتری احتمالی شما از دستورالعمل ها و آداب ایمیل پیروی می کند یا خیر. پس از همه، ایمیل او نباید مانند هرزنامه به نظر برسد یا احساس شود.

32) آیا آنها از امنیت سایبری اطلاع دارند؟

اطمینان حاصل کنید که برنامه نویس شما حداقل دانشی در مورد امنیت دارد. حداقل دانش، البته، بستگی به ترجیحات شما بسته به برنامه، کد، کتابخانه های مورد استفاده و غیره دارد.

33) آنها در مورد راه حل های مقیاس پذیر IT چه می دانند؟

یک برنامه وب با برنامه ریزی دقیق باید به طور یکپارچه مقیاس پذیر باشد. آیا او با رویکردهای چابک اصلی برای رسیدگی به الزامات مقیاس پذیری آشنا است؟

34) نظر آنها را در مورد نرم افزار مستندسازی جویا شوید

از آنها بپرسید که در مورد نرم افزار مستندسازی چه می دانند. در واقع بسیار نادر است که توسعه دهندگانی را پیدا کنید که بتوانند کد خود را مستند کنند.

35) یک کد به آنها نشان دهید و نظر آنها را بپرسید

یک توسعه دهنده واقعی باید همه چیز را در مورد کدها بداند، بنابراین شما قطعاً می توانید یک کد را به او نشان دهید و بررسی کنید که چقدر در مورد آن می داند.

36) بررسی کنید که آیا آنها در مصاحبه وقت شناس هستند یا خیر

وقت شناسی یک فضیلت مهم در هر کاری است که انجام می دهید. در توسعه نرم افزار نیز چنین است، زیرا حفظ ضرب الاجل ها بسیار مهم است.

37) از آنها بپرسید که چگونه به دفتر رسیدند

این به کاهش روحیه و کاهش فشار در طول مصاحبه کمک می کند. شما می توانید آن را به عنوان یک شروع نگه دارید، به عنوان مانعی برای پرسیدن سوال.

38) بررسی کنید که آیا آنها سوال می پرسند یا خیر

سوال پرسیدن یک مهارت مهم برای یک توسعه دهنده است، زیرا او باید نیازهای دقیق مشتریان را پیدا کند.

39) بررسی کنید که آیا آنها در مورد یادگیری فناوری های جدید کنجکاو هستند یا خیر

شما به یک فرد بسیار مدبر به عنوان کارمند خود نیاز دارید، بنابراین در صورت نیاز، او باید فناوری های جدید را یاد بگیرد و حرکات لازم را برای پیشبرد پروژه انجام دهد.

40) با کارفرمای قبلی تماس بگیرید و از برنامه نویس مطلع شوید

برنامه نویس ممکن است شبیه رویایی باشد که به حقیقت پیوسته است، اما هنوز باید از کارفرمای قبلی اش اطلاعات بیشتری درباره او پیدا کنید. شخصیت و وفاداری او را روشن خواهد کرد.

41) با آخرین کارفرما تماس بگیرید و در مورد نامزد صحبت کنید

برای اطلاع از نامزد، باید او را با آخرین کارفرمای او نیز در میان بگذارید. این به شما کمک می کند تا بفهمید که او چگونه از زمان آخرین شغلش تکامل یافته و رشد کرده است.

42) نظر آنها را در مورد فضای اداری بپرسید

ایده خوبی است که نظر آنها را در مورد فضای اداری بدانید، بعد از همه اینها آنها باید ساعت ها روی پروژه ها کار کنند، باید بدانید که آیا آنها راحت هستند یا خیر.

43) آیا آنها قبلاً در نوعی موقعیت رهبری کار کرده اند

دانستن این موضوع خوب خواهد بود، به خصوص از آنجایی که در آینده می خواهید او در آینده یک موقعیت رهبری را به عهده بگیرد.

44) از آنها سؤالات فرضی بپرسید

مانند «اگر آب در دفتر تمام شد و شخص ادمین قابل دسترس نیست. شما چکار انجام خواهید داد؟” یک پاسخ خوب این است که “من سعی می کنم تعداد افراد تامین کننده آب را پیدا کنم و آب جدید سفارش دهم”. توانایی ابتکار عمل در اینجا مهم است. شما ممکن است در اینجا یک رهبر جدید بسازید.

45) سعی کنید با همکار قبلی یا فعلی تماس بگیرید و نظر آنها را جویا شوید

قبل از دادن پاسخ نهایی به متقاضی، می توانید از همکار فعلی که در محل کار قبلی با او کار کرده اند، راهنمایی بخواهید. این به توسعه دهنده به عنوان یک شخص نور بیشتری می اندازد.

46) از آنها در مورد انتظارات حقوقشان بپرسید

البته، همه چیز به پول خلاصه می شود، بنابراین قبل از انجام تعهدات بیشتر، آن را پاک کنید.

47) از آنها بپرسید که به غیر از جزء حقوق، چه چیزی را می خواهند

آیا آنها به غیر از حقوق و دستمزد انتظار پاداش و پاداشی دارند؟ اگر چنین است، آن چیست؟

48) بررسی کنید که او چه نوع فرهنگ اداری را ترجیح می دهد

محل کار فضایی است که توسعه دهنده شما باید از آمدن به آن لذت ببرد و بهره وری قابل ستایش ارائه دهد. در این صورت، باید فرهنگ مورد علاقه او را فراهم کنید.

49) با آنها در مورد توانایی آنها در برقراری ارتباط با مشتریان خارجی بررسی کنید

یکی از ملزومات اصلی زمانی که فردی را برای شرکت خود استخدام می کنید، دانش زبان های مختلف است. مهارت دو زبانه الزامی است، و او باید به زبان انگلیسی بسیار خوب باشد و تفاوت های بین انگلیسی بریتانیا و ایالات متحده را درک کند.

50) تجربه آنها در برقراری ارتباط با مشتریان خارجی را بررسی کنید

می توانید با تأیید این موضوع با همکار یا کارمند قبلی، ادعاهای آنها را بررسی کنید.

51) دریابید که آیا اصول اولیه فروش را می دانند یا خیر

به خصوص در شرکت های کوچک، همه باید فروشنده شرکت مربوطه باشند که در آن کار می کنند.

52) از آنها در مورد بهترین کارشان تا کنون بپرسید

توسعه دهنده مفتخر است که به شما نشان دهد بهترین کارش چه خواهد بود. این به شما ایده ای از سطح مهارت او می دهد.

53) از آنها بپرسید که در مورد کار به چه چیزی افتخار می کنند

مشتری احتمالی شما قطعاً مهارت خاصی دارد که می خواهد آن را به شما نشان دهد.

54) از آنها بخواهید یک ارائه 4 دقیقه ای در مورد یکی از مهارت های کلیدی فناوری خود برگزار کنند

برای اینکه بدانید توسعه‌دهنده شما چقدر در یک فناوری خاص مهارت دارد، به او اجازه دهید یک ارائه ارائه کند. به جریانی که در آن صحبت می کند، نحوه برخورد با موضوع، اعتماد به نفس، نگرش و غیره توجه کنید.

55) نظر آنها را در مورد چندوظیفه بودن بپرسید

توسعه دهندگان باید در انجام چند کار ماهر باشند، اما نه در سطحی که بر بهره وری تأثیر بگذارد. این چیزی است که باید در یک توسعه دهنده به دنبال آن باشید.

56) آیا آنها قادر به تعیین اهداف برای خود هستند

یک توسعه‌دهنده خوب باید بتواند بدون منتظر ماندن برای تشویق رئیس، اهدافی را برای خود تعیین کند و مطمئن شود که حتی زمانی که کسی از بالای شانه‌اش نگاه نمی‌کند، به آن‌ها دست می‌یابد.

57) بررسی کنید که آیا آنها خودانگیخته هستند یا اینکه آیا کسی همیشه باید پشت آنها باشد تا کار را تمام کند.

یک فرد با انگیزه نیازی به کسی بعد از خود ندارد تا پیشرفت کار را بررسی کند.

58) حرفه ای بودن برای آنها چه معنایی دارد

تعریف حرفه ای بودن را از زبان خود متخصص دریافت کنید. آیا ایده او از حرفه ای بودن با شما مطابقت دارد؟

59) دریابید که چگونه تحت فشار عمل می کنند

کارشناس نرم افزار پیش روی شما ممکن است به بهترین شکل ممکن با استعداد و ماهر باشد. اما باید مطمئن شوید که او حتی تحت فشار نیز سرعت بهره وری خود را حفظ می کند.

60) دریابید که آیا در صورت عصبانی شدن مشتری می توانند آرام و صمیمی بمانند یا خیر

با هر نرم افزاری که بسازید، بسیار مهم است که بدانید مشتری حرف آخر را می زند. اگر مشتری خوشحال است، شما خوشحال هستید. اگر مشتری عصبانی شد، خوب، باید او را خوشحال کنید. هیچ راهی به بیرون نیست.

61) از آنها بپرسید که آخرین فناوری که در آن کار می کردند چیست؟

داشتن توسعه‌دهنده‌ای که در آخرین فن‌آوری ماهر باشد همیشه یک دارایی است. پس مطمئن شوید که این سوال را از دست ندهید.

62) آیا او به یک جامعه منبع باز کمک می کند؟

آیا متقاضی شما چیزی را به جامعه منبع باز پس می دهد؟ نظر او در این مورد چیست؟ آیا او برای تعامل با توسعه دهندگان دیگر ارزش قائل است؟ اگر متقاضی به جامعه باز کمک کند، به این معنی است که او می خواهد کاری خوب و معنادار انجام دهد.

63) از آنها بپرسید که آینده توسعه نرم افزار چگونه خواهد بود؟

نظر متقاضی در مورد آینده توسعه نرم افزار در 10 سال آینده چیست؟

64) با آنها بررسی کنید که چگونه با ناملایمات کنار می آیند. مثال

اگر شرکت نیاز به نقل مکان به یک مرکز کوچکتر و بسیار ساده‌تر داشته باشد، آیا توسعه‌دهنده نیز به آنجا می‌رود؟ – آیا توسعه دهنده آماده است تا در صورت گذر از شرایط نامطلوب شرکت، خود را تنظیم کند؟ آیا او می خواهد به کار خود ادامه دهد؟

65) بزرگترین مربی آنها چه کسی بود؟

قطعا پشت موفقیت هر مردی باید یک مربی یا بت وجود داشته باشد. کارشناس شما چه کسی را به عنوان مربی خود می بیند؟

66) از آنها بخواهید که در مورد مهارت های فنی خود را در مقیاسی از 1 تا 10 ارزیابی کنند.

خودارزیابی درست کار ساده ای نیست. هنگامی که از متقاضی خود می خواهید به خود امتیاز دهد، می توانید این را بررسی کنید.

67) از آنها بپرسید که چگونه آخرین کارفرمای خود را پیدا کردند

با بررسی نحوه شنیدن آنها در مورد کارفرمایان قبلی خود، به مهارت های شبکه سازی خود اشاره کنید. هرچه شبکه گسترده‌تر باشد، آن‌ها اطلاعات بهتری در مورد اتفاقاتی که در حوزه کاریشان می‌افتد دارند.

68) از آنها بپرسید که چگونه پیشنهاد شغلی شما را پیدا کردند

این به شما امکان می دهد بفهمید که چگونه آنها خود را در مورد آخرین اتفاقات دنیای فناوری به روز نگه می دارند.

69) از آنها بپرسید چرا فکر می کنند آخرین کارفرمایان آنها را استخدام کرده اند

 

این احتمالاً سؤالی است که هر مدیر منابع انسانی از متقاضی جدید می پرسد. اگرچه کلیشه ای است، اما پرسیدن این موضوع و شنیدن پاسخ بسیار مهم است.

70) آیا آنها به چیزهای خارج از توسعه نرم افزار علاقه مند هستند؟

این به شما کمک می کند تا فردی را که زیر شخصیت متخصص نرم افزار قرار دارد، درک کنید.

71) پس از پیوستن به سازمان شما، تمایل آنها را برای کار زیر نظر مدیر پروژه بررسی کنید

یک کارشناس نرم افزار باید مایل باشد که زیر نظر مدیر پروژه کار کند تا زمانی که قوانین و مقررات درون سازمان شما را تایید کند. آیا او حاضر به انجام این کار خواهد بود؟

72) آیا آنها آماده گوش دادن به دیگر هم تیمی ها خواهند بود؟

استخدام جدید چقدر یک کارگر تیم خوب خواهد بود؟ اگر او حاضر نباشد نظرات و پیشنهادات بقیه افراد تیمش را بپذیرد، واقعا کار سختی خواهد بود.

73) آیا می دانند جهانی شدن یعنی چه؟

دانش در مورد جهانی شدن یک جزء مهم در تجارت و فناوری است. این به توسعه دهندگان کمک می کند تا برنامه هایی را مطابق با نیازهای مصرف کنندگان بسازند.

74) آیا آنها با تیم های راه دور کار کرده اند؟

تجربه توسعه دهنده در کار برای تیم های راه دور یک دارایی خواهد بود.

75) آیا مستقیماً با مشتری خارجی کار کرده اند؟

کار مستقیم با مشتریان خارجی به توسعه دهنده ایده می دهد که چگونه با این افراد رفتار کند. اغلب اوقات یک مشتری خارجی وقت شناس تر است یا به نوع خاصی از درمان علاقه مند است.

76) نظر آنها در مورد توسعه دهندگان جوان چیست

اگر یک نرم‌افزار ارشد استخدام می‌کنید، پس او باید با راهنمایی و مشاوره به جوانان شرکت شما، به عنوان مربی عمل کند. آیا او آماده این کار است؟

77) صداقت برای آنها چه معنایی دارد؟

صداقت یک ویژگی شخصیتی است، کارکنان شما باید داشته باشند. درباره این دو راه وجود ندارد.

78) از آنها در مورد تمایل آنها برای تغییر بپرسید.

به خصوص در عصر امروز، جهان به سرعت در حال تغییر است. بنابراین توسعه دهندگان باید با توجه به شرایط حاکم تغییر کنند.

79) آیا او در حوزه شما تخصص قوی دارد؟

دامنه خاص شما چیست؟ آیا توسعه دهنده شما می تواند با آن ارتباط برقرار کند؟

80) ارزش های شرکت خود را برای آنها بخوانید و ببینید که آیا آنها می توانند با آن ارتباط برقرار کنند یا خیر

این بسیار مهم است که بدانید آیا فرد مناسبی را استخدام می کنید یا خیر. آنها باید بتوانند ارزش های شرکت شما را درک کنند و با آنها ارتباط برقرار کنند، در غیر این صورت، ممکن است بعدا نتوانند آنها را حفظ کنند.

81) از آنها بپرسید که آیا می توانند پروژه های نرم افزاری را از سر به انتها مدیریت کنند یا خیر

به خصوص در شرکت های کوچکتر گاهی اوقات مهم است که توسعه دهندگان بتوانند یک پروژه را از ابتدا تا انتها اجرا کنند.

82) از آنها بپرسید که آیا می توانند مستقل کار کنند

همانطور که برنامه نویس باید در حین کار تیمی خوب باشد، در حالی که مستقل کار می کند نیز باید به همان اندازه سازنده باشد.

83) از آنها در مورد نظراتشان در مورد جنبه تجاری بپرسید

سمت تجاری معمولاً سمتی است که نیاز به توسعه نرم افزار را ایجاد می کند. گاهی اوقات افراد تجاری در مورد توسعه نرم افزار نمی دانند. بنابراین جالب خواهد بود که بدانیم آنها چگونه با این نوع افراد و نیازها برخورد می کنند.

84) چه نوع کتاب هایی می خوانند؟

یک فرد مطالعه شده همیشه یک دارایی است. خوب است بدانیم به چه نوع کتاب هایی علاقه دارد.

85) دریابید که چه چیزی آنها را هدایت می کند

انگیزه برخی از مردم پول است، برخی با ساختن چیزهای بزرگ یا نشان دادن برنامه نویسان خوبی به دنیا.

86) با آنها در رسانه های اجتماعی ارتباط برقرار کنید

یک فرد جاه طلب در رسانه های اجتماعی فعال خواهد بود تا شبکه حرفه ای خود را با اشتراک گذاری دانش و ساختن برند شخصی خود رشد دهد.

87) بزرگترین چالشی که آنها بر آن غلبه کرده اند چیست؟

جالب است که به بزرگ‌ترین چالش‌هایی که استخدام‌کننده جدید شما با آن روبه‌رو است، توجه داشته باشید، و اینکه او چه اقداماتی برای غلبه بر آنها و جلوگیری از وقوع آنها در آینده انجام داده است.

88) بررسی کنید که آیا آنها ذهنیت “می توانند انجام دهند” دارند یا خیر

در توسعه نرم افزار، معمولاً در مورد ایجاد چیزهای جدید است که قبلاً وجود نداشت. آیا آن‌ها ذهنیت «می‌توانم» دارند، یا به هر نیاز جدیدی که مطرح می‌شود شک خواهند کرد.

89) نمرات آنها را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بررسی کنید

خوب است که مدارک تحصیلی متقاضیان خود را بدانید زیرا خوب است بدانید که آیا آنها از نظر تحصیلی درخشان هستند یا خیر.

90) بررسی کنید که آیا مدتی در خارج از کشور زندگی کرده اند یا خیر

اگر در خارج از کشور زندگی کرده باشد، به توسعه دهنده کمک خواهد کرد. آنها چیزها را از منظر دیگری خواهند دید.

91) توسعه دهندگان نرم افزاری که آنها را تحسین می کنند چه کسانی هستند؟

آن‌ها تلاش می‌کنند از توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری که اپلیکیشن‌های بسیار معروفی را توسعه داده‌اند، یاد بگیرند و در نهایت سبک خودشان را بسازند.

92) وجود شکاف در CV آنها را بررسی کنید

حتی اگر سرتان شلوغ است، برای بررسی دقیق رزومه آنها وقت بگذارید، زیرا مصاحبه بهترین زمان برای رفع تردیدهای شما در مورد زندگی حرفه ای و شخصی آنها خواهد بود.

93) با کارفرمایان قبلی تأیید کنید

تاریخ پیوستن و خروج توسعه دهندگان برای اطمینان از اینکه برنامه نویس حقیقت را می گوید، تأیید تاریخ پیوستن و خروج با کارفرمایان قبلی ضرری ندارد.

94) یک تست منطقی به آنها بدهید

یک متفکر منطقی بودن یک ویژگی شخصیتی است که برنامه نویس شما باید داشته باشد. از این گذشته، آنها اغلب برای انجام پروژه های خود و یافتن راه حل ها مجبور به پیروی از قوانین منطقی هستند.

95) یک کار گروهی کوچک به آنها محول کنید

البته این فقط در صورتی کار خواهد کرد که چندین برنامه نویس در مصاحبه حضور داشته باشند. این می تواند در مورد ساختن چیزی با کاغذ یا حل یک مشکل باشد.

96) خود را در 1 سال و 5 سال و 10 سال کجا می بینند

نقاط عطف تعیین شده توسط متقاضیان برای حرفه خود چیست؟ آیا آنها به اندازه کافی جاه طلب به نظر می رسند یا ترجیح می دهند با جریان حرکت کنند؟

97) چه نوع اهداف حرفه ای بلند مدتی دارند

آیا برنامه نویس شما شخصی را دوست دارد که اهداف را دنبال کند؟ او قصد دارد در یک بازه زمانی مثلاً 5 تا 10 ساله به چه چیزی دست یابد؟ آنها در سال های گذشته به چه اهدافی دست یافته اند؟ آیا آنها به اهداف قبلی پایبند بوده اند؟

98) چه رشته ای را در دوران دانشگاه یا دیپلم بیشتر دوست داشتند؟

توجه به موضوع مورد علاقه برنامه نویس و اینکه آیا شغلی که انتخاب کرده شباهتی به آن دارد یا خیر، جالب است.

99) بعد از توسعه نرم افزار، کدام یک انتخاب دوم به عنوان یک حرفه بود؟

اگر متقاضی برنامه نویس شدن را انتخاب نمی کرد، چه چیز دیگری می شد؟

100) چرا آنها می خواهند در شرکت ما کار کنند؟

به غیر از سود و موقعیت پولی، شاید دلیل دیگری که توسعه دهنده شما می خواهد با شما کار کند چیست؟ آیا دلیل یا انگیزه شخصی پشت آن وجود دارد؟

101) آنها چگونه در مورد شرکت های قبلی خود صحبت می کنند؟

آیا آنها در مورد شرکت های قبلی خود مثبت صحبت می کنند یا بد؟ اگر آنها منفی صحبت کنند، احتمال زیاد است که در مورد شما نیز همین کار را انجام دهند.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2258

مطالب آموزشی روزهای گذشته