Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

5 راه برای بهینه سازی تصاویر برای وب سایت

جستجوی تصویر باعث افزایش ترافیک می شود. برای اینکه تصاویر خود را در موتورهای جستجو به حداکثر برسانید و بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایت خود جذب کنید، برای بهینه سازی تصاویر خود برای وب وقت بگذارید. نه تنها باید تصاویر خود را برای سئو بهینه کنید، بلکه باید آنها را برای کاربران نیز بهینه کنید. در اینجا چند نکته برای انجام این کار وجود دارد.

1. تصاویر مناسب را پیدا کنید

از تصاویر با کیفیت بالا و مطابق با محتوای اطراف استفاده کنید. تصاویر عالی قابلیت استفاده از وب سایت شما را بهبود می بخشد، آن را جذاب تر نشان می دهد و افراد را تشویق می کند که مدت بیشتری در اطراف خود بمانند و محتوای شما را با دیگران به اشتراک بگذارند. در حالی که متن اولین چیزی است که افراد هنگام بازدید از یک صفحه وب به آن نگاه می کنند، تصاویر به طور قابل توجهی بر برداشت آنها از یک وب سایت تأثیر می گذارد زیرا مصرف آنها آسان است و اطلاعات پیچیده را به زبان ساده توضیح می دهند.

2. متن ALT توصیفی ایجاد کنید

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما چشم ندارند و نمی توانند تصاویر را مشاهده کنند، بنابراین بر متن ALT تکیه می کنند تا به آنها بگویند که یک تصویر حاوی چه محتوایی است.

3. از نام فایل های غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

استفاده از کلمات کلیدی در نام فایل های تصاویر مهم است زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا ارتباط تصاویر شما را ارزیابی کنند. از استفاده از نام فایل های تصویری پر از اعداد، نمادها و سایر کاراکترهای بی معنی که به موتورهای جستجو و کاربران در تعیین اینکه یک تصویر در مورد چیست کمک نمی کند، خودداری کنید. همچنین باید تلاش کنید تا تصاویر سایت خود را به جای چند پوشه مختلف در یک پوشه در سایت خود قرار دهید.

4. از متن لنگر غنی از کلمات کلیدی استفاده کنید

متن لنگر یک عامل مهم رتبه بندی در سئوی تصویر است. هر زمان که به تصاویری در سایت خود لینک می دهید، حتما از کلمه کلیدی مورد نظر برای رتبه بندی تصویر به عنوان متن لنگر استفاده کنید. از عبارات عمومی مانند “تصویر” یا “عکس” به عنوان متن لنگر استفاده نکنید زیرا اطلاعات معنی‌داری در اختیار موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان سایت قرار نمی‌دهد یا رتبه‌بندی تصاویر شما را بهبود نمی‌بخشد.

5. از پر کردن کلمات کلیدی خودداری کنید

در تلاش برای افزایش رتبه خود و دریافت ترافیک بیشتر از جستجوی تصویر، بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها کلمات کلیدی را در نام فایل‌های تصاویر، متن ALT و زیرنویس‌ها قرار می‌دهند. در حالی که انجام این کار ممکن است به نظر برسد که رتبه شما را بهبود می بخشد، اما در واقع اثر معکوس دارد زیرا هرزنامه محسوب می شود و می تواند سایت شما را جریمه کند. علاوه بر این، پر کردن کلمات کلیدی باعث می شود سایت شما برای بازدیدکنندگان جذابیت کمتری داشته باشد و یکی از عناصر کلیدی سئوی موفق، کاربرپسند بودن است. به هر حال، اگر سایت شما تجربه کاربری مثبتی را ارائه نمی دهد، چرا یک موتور جستجو می خواهد با دادن یک رتبه خوب، مردم را به بازدید از آن تشویق کند؟

نکته پاداش: هرچه تصاویر بزرگتر استفاده کنید، بهتر است. فقط به روشی که Google+ و Facebook شبکه های خود را برای میزبانی عکس های بزرگ به روز کرده اند نگاه کنید. عکس های بزرگ توجه مردم را به خود جلب می کند و وب سایت شما را از نظر بصری جذاب تر می کند. برای بهترین نتیجه، از تصاویر زیادی از چهره‌ها استفاده کنید که به بیننده نگاه می‌کنند، زیرا به بازدیدکنندگان این احساس را می‌دهد که در حال برقراری تماس چشمی هستند و آنها را تشویق می‌کند تا برای مدت طولانی‌تری در سایت شما بمانند.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=1773

مطالب آموزشی روزهای گذشته