Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

مزایای ASP.NET Core چیست؟

مایکروسافت کار بسیار خوبی در بازنگری چارچوب موجود ASPNet MVC انجام داد و ASP.NET Core MVC جدید و پیشرفته را منتشر کرد. این یک چارچوب کاملاً جدید و مستقل است، اما به شما اجازه می‌دهد تا برنامه‌های وب پیشرفته با انعطاف‌پذیری زیادی ایجاد کنید. بنابراین، این اولین انتخاب برای ساخت برنامه‌های مبتنی بر ابر و اتصال به اینترنت است، بنابراین می‌توانید از آن برای ساخت برنامه‌ها و سرویس‌های وب، برنامه‌های IoT، پشتیبان‌های موبایل و غیره استفاده کنید. مایکروسافت تلاش زیادی برای ایجاد این چارچوب انجام داد، بنابراین یک تعدادی از ویژگی هایی که آن را به بهترین شکل تبدیل می کند. هنگامی که برنامه را ایجاد کردید، می توانید آن را در فضای ابری مستقر کنید یا آن را در محل نگهداری کنید. برنامه ها بر روی هسته دات نت یا فریم ورک دات نت اجرا خواهند شد.

رفتن به مسیر اصلی ASP.NET چندین مزیت دارد:

1) منبع باز

بسته های هسته ASP.NET در سایت GitHub آنها موجود است. همانطور که از مایکروسافت است، احتمالاً متوجه خواهید شد که آنها از شفافیت نرم افزار منبع باز استفاده می کنند. پس از آن، تعداد زیادی مخزن فعال وجود دارد که در آنها می توانید از ویژگی های اصلی این فناوری مانند دموهای میان افزار و ابزارهای دیگر استفاده کنید. کدها و مخازن به طور مداوم توسط جامعه توسعه دهندگان به روز می شوند، بنابراین می توانید از کدهای سازگار و جدیدتر و چرخه توسعه سریع اطمینان حاصل کنید.

2) تست واحد با xUnit.net

پیش از این، توسعه دهندگان از چارچوب تست واحد ویژوال استودیو استفاده می کردند. اکنون با فریم ورک، برای تمام فریم ورک های تست واحد با xUnit.net جایگزین شده است. تزریق وابستگی و رابط‌ها نیز تست واحد را آسان‌تر می‌کند.

3) Helpers را تگ کنید

قابلیتی که به تازگی اضافه شده است و قطعاً مورد انتظار است. با Tag Helpers، می‌توانید کد سمت سرور را برای کمک به ساخت و ارائه عناصر HTML در فایل‌های Razor پیکربندی کنید. شما یا تگ های سفارشی می سازید یا تگ های موجود را با این ویژگی تغییر می دهید. Tag Helpers به ​​شما کمک می‌کند تا کدهای قوی، قابل اعتماد و قابل رنگ‌آمیزی بسازید، در نتیجه شما را بهره‌ورتر می‌کند.

4) استقرار ابر آسان شده است

معماری مدرن چارچوب، استقرار یکپارچه ابر را آسان می کند. ویژگی‌هایی مانند محیط انعطاف‌پذیر و مدولار بودن ASP.NET Core MVC به شما امکان می‌دهد برنامه‌هایی را توسعه دهید که می‌توانید فوراً در فضای ابری اجرا کنید.

5) از استقلال میزبانی پشتیبانی می کند

تفاوت عمده بین توسعه برنامه ASP.NET Core و توسعه برنامه ASP.NET این است که برنامه ها می توانند بر روی هر سرور وب و نه فقط خدمات اطلاعات اینترنتی یا IIS اجرا شوند. این نیز به دلیل ویژگی متقابل پلتفرم چارچوب است. علاوه بر این، این فریم ورک مشخصات برنامه OWIN (واسط وب باز برای دات نت) را نیز ارائه می دهد.

6) مدولار بودن

اگر یک توسعه دهنده وب با تجربه هستید، می دانید که برای افزودن قابلیت های جدید به بسته ها، می توانید به راحتی به بسته های NuGet اعتماد کنید. هنگامی که به دنبال نصب و پیکربندی کتابخانه های جدید هستید، کنسول Package Manager و NuGet Package Manager پاسخ نهایی است.

اکنون NuGet به ویژگی اصلی ASP.NET گسترش یافته است. این دارای نوعی مدل انتخاب کردن است که در آن توسعه دهندگان می توانند ویژگی های چارچوب مورد نظر خود را در پروژه های خود انتخاب و انتخاب کنند. نگهداری و به روز رسانی پروژه ها بسیار آسان تر شده است.

7) عملکرد بالا

ناگفته نماند که این فریم ورک نوید عملکرد برتر را می دهد و بنابراین به عنوان یکی از سریع ترین فریم ورک های کاربردی وب شناخته می شود. هر دو وب سرور Kestrel و هسته ASP.NET با هم کار می کنند تا از مدل های برنامه نویسی ناهمزمان استفاده کنند و در نتیجه آنها را سبک و سریع می کنند.

Kestrel یک سرور منبع باز، رویداد محور و مبتنی بر I/O ناهمزمان است که می تواند برنامه های ASP.NET را بر روی هر پلتفرمی میزبانی کند. کد منبع در GitHub موجود است. Kestrel به هسته ASP.NET اجازه می دهد تا به راحتی بر روی سرورهای وب چند پلتفرمی مانند Apache و Nginx اجرا شود، بدون نگرانی در مورد تنظیمات راه اندازی.

8) ادغام چارچوب های MVC و Web API

MVC برای ایجاد برنامه های کاربردی وب با HTML استفاده شد. Web API می تواند خدمات RESTful را با استفاده از JSON یا XML ایجاد کند. این قبل از ایجاد چارچوب جدید بود. اکنون، می‌توان چارچوب‌های MVC و Web API یکپارچه داشت و فرآیند توسعه را ساده کرد. به MVC اجازه می دهد تا داده های JSON را به جای HTML برگرداند.

9) ویژگی های محیط های متعدد

با این فریم ورک به راحتی می توانید قسمت هایی از کد خود و نقش آن ها در فرآیند توسعه اپلیکیشن را متمایز کنید. قبلا این امکان وجود نداشت. کنترل رفتار برنامه در سناریوهای مختلف آن مانند توسعه، مرحله بندی و تولید آسان نیست.

10) تزریق وابستگی

رویه استاندارد صنعت، انجام Dependency Injection است، الگوی طراحی که با کلاس‌های جفت شده آزاد از طریق افزونه‌ها سروکار دارد. و به تست موثر واحد و قابلیت نگهداری کمک می کند.

با تزریق وابستگی ASP.NET، همیشه یک افزونه به شکل کتابخانه Unity خود مایکروسافت یا یک کتابخانه شخص ثالث مانند Autofac یا Ninject وجود داشت. اکنون، Dependency Injection در چارچوب یکپارچه شده است و نیاز به محصولات شخص ثالث را از بین می برد.

11) پشتیبانی از فیلترهای توسعه پذیر

این یک ویژگی بسیار مهم چارچوب است. لازم نیست اکشن را تغییر دهید، زیرا به شما اجازه می دهد تا عملکرد را در کل یک کنترلر یا اکشن پیاده سازی کنید. فیلترهای توسعه پذیر می توانند هر منطق سفارشی را که دوست دارید مشخص کنند، به عنوان مثال، حافظه پنهان، مجوز و مدیریت خطا.

12) ذخیره سازی خروجی توسعه پذیر

با استفاده از این ابزار، می‌توانید نتایج تولید شده توسط یک صفحه خاص را کش کنید و در درخواست‌های بعدی نتایج را دریافت کنید. این ویژگی ASP.NET به شما کمک می کند تا داده هایی را که اغلب به روز نمی شوند ذخیره کنید. هنگامی که درخواست فراخوانی می شود، داده ها از مکان ذخیره شده در حافظه پنهان ذخیره می شوند. این ابزار به شما کمک می کند تا زمان مورد نیاز برای ذخیره سازی داده ها را مشخص کنید. ذخیره این داده ها را می توان در خود وب سرور انجام داد. ارائه دهندگانی مانند Redis می توانند مربیگری خروجی را انجام دهند.

افکار بسته

اگر به دنبال ساخت برنامه های سازمانی پیشرفته با رابط های کاربری شگفت انگیز و تجربیات کاربری بصری هستید، پاسخ در ASP.NET Core MVC نهفته است. جامعه غنی ارائه شده توسط مایکروسافت و GitHub آن را خاص تر می کند.

این یک فریمورک پیشرفته است که از فایل های مبتنی بر JSON و ارائه دهندگان پیکربندی پشتیبانی می کند. همچنین به شما کمک می کند تا داده ها را با ارائه دهندگانی مانند Environment Variables، Command Line Parameters و Azure Key vault مدیریت کنید.

اگر هدف به دست آوردن برتری نسبت به تکمیل است، این چارچوب را برای پروژه بعدی خود انتخاب کنید. این به شما کمک می کند تا وب سایت های تجاری یا فروشگاه های وب شگفت انگیز بسازید.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2090

مطالب آموزشی روزهای گذشته