Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

10 دلیل برای اینکه لاراول بهترین فریم ورک پی اچ پی است

لاراول، یکی از بهترین فریم ورک‌های PHP در سال 2011 توسط تیلور اتول توسعه یافت و خیلی زود در میان توسعه‌دهندگان محبوب شد، زیرا فریم‌ورکی با رویکرد مدرن بود. چارچوبی با یک تفاوت، زیرا هیچ مالک واحدی برای آن وجود نداشت! یک جامعه کامل از توسعه دهندگان لاراول از آن مراقبت کردند. و توسعه دهندگان کارایی لاراول را تضمین می کنند و به این دلیل استناد می کنند که می تواند بسیاری از مشکلاتی که خود توسعه دهندگان با آن مواجه هستند را حل کند. لاراول معاصر است. بنابراین منبع باز است و به منابع آموزشی فراوانی از جمله انبوهی از آموزش های آموزشی مجهز است.

لاراول به عنوان یک همه کاره به شهرت رسید، نه به عنوان آن چارچوب های معمولی CMS یا Commerce. با این حال، با این کار می توانید برنامه های کاربردی وب CMS یا تجارت الکترونیک کاملی بسازید. اگرچه لاراول یک فریمورک جوان در نظر گرفته می شود، اما به تمام ویژگی ها برای ایجاد سریع برنامه های کاربردی مدرن مجهز است و تمام ویژگی های امنیتی در آن گنجانده شده است. این چارچوب ابتدا برای معماری MVC ایجاد شد، اما می‌تواند ویژگی‌هایی مانند احراز هویت کاربر و مدیریت رویداد را نیز مدیریت کند. این فریم ورک به دلیل مدیریت بسته‌اش که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد کدهای ماژولار و قابل توسعه بسازند و پشتیبانی قوی برای مدیریت پایگاه داده ارائه می‌دهد، به خوبی شناخته شده است.

اکنون، با در نظر گرفتن این نکات، عاقلانه است که برخی از دلایلی که PHP بهترین فریمورک است را بررسی کنیم.
10 دلیل

1. لاراول با موتور قالب خود – Blade عرضه می شود

لاراول دارای Blade است، موتور قالب مخصوص به خود، که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا کد PHP ساده خود را بنویسند. همچنین به این معنی است که سربار هیچ عملکردی در برنامه معرفی نشده است. Blade بسیار ساده است، اما استفاده بسیار قدرتمندی را ارائه می دهد. این بر خلاف همتایان لایه کنترل‌کننده‌اش، توسط بخش‌های قالب و وراثت هدایت می‌شود. در صورتی که می‌خواهید یک قالب Blade را در قالب دیگری قرار دهید، می‌توانید کدهای رایج HTML را در یک الگو ترکیب کنید و از عبارت @include استفاده کنید.

2. راه ساده پیاده سازی احراز هویت

لاراول کل اجرای احراز هویت را بسیار ساده می کند. برنامه وب باید هویت کاربران را قبل از ارائه خدمات به آنها تأیید کند. این به جلوگیری از ورود افراد غیرمجاز به منابع آنها کمک می کند. برای اطمینان از ایمنی لاراول، با پیکربندی های خارج از جعبه، راه ساده ای برای سازماندهی منطق مجوز و کنترل دسترسی به منابع دارد.

3. لاراول در طبیعت امن است

ویژگی های امنیتی لاراول فوق العاده است. از تزریق SQL از طریق پارامتر PHP Data Objects (PDO)، ORM Eloquent Laravel جلوگیری می کند. لاراول به طور خودکار توکن CSRF (Cross Site Request Forgery) را برای هر جلسه کاربر فعال در برنامه ایجاد می کند. این برای کمک به تأیید اعتبار کاربران و راه دیگری برای جلوگیری از ورود مخرب است. لاراول از رمز عبور سالت شده و هش شده استفاده می کند که بیشتر برای ذخیره همه رمزهای عبور Bcrypt است. Bcrypt، با کلاس های LoginController و RegisterController داخلی خود، به طور خودکار برای احراز هویت و ثبت استفاده می شود.

4. پیکربندی های کش چندگانه را پیکربندی کنید

توسعه دهندگان همیشه در تلاش برای ساخت برنامه های فوق العاده سریع هستند. آن‌ها چیزی می‌خواهند که عملکرد برنامه‌های وب را بهبود بخشد، و ادغام با ذخیره‌سازی پشتیبان می‌تواند یکی از راه‌های قطعی برای انجام این کار باشد. لاراول از Memcached و Redis، پشتیبان های کش محبوب پشتیبانی می کند. این فریم ورک همچنین دارای یک درایور کش فایل پیش‌فرض است که آن را قادر می‌سازد اشیاء کش شده را در سیستم فایل ذخیره کند. و برای برنامه های بزرگتر نیز، Memcached و APC متداول ترین آنها هستند. لاراول همچنین پیکربندی چندین پیکربندی کش را امکان پذیر می کند.

5. مدیریت خطا و استثناء عالی

لاراول دارای ویژگی های مدیریت خطا و استثنا است که در آن پیکربندی شده است. و همچنین با کتابخانه logging Monolog یکپارچه می شود و در نتیجه از انواع کنترل کننده های لاگ قدرتمند پشتیبانی می کند. لاراول از طریق این ویژگی‌ها به بهبود قابلیت استفاده اپلیکیشن کمک می‌کند و کاربران می‌توانند بدون خطا از استفاده یکپارچه از برنامه لذت ببرند.

6. تست خودکار ارائه شده است

هیچ فایده ای ندارد که یک محصول را بدون آزمایش قبلی عرضه کنید. برنامه باید بدون اشکالات، خطاها و خرابی ها منتشر شود. لاراول با ویژگی‌های تست داخلی همراه با یک phpunit.xml و روش‌های کمکی راحت ارائه می‌شود که امکان آزمایش بیش از حد برنامه‌ها را فراهم می‌کند. می‌تواند رفتار اساسی کاربران و آزمایش‌ها را با نتایج، مانند پر کردن فرم‌ها، تحریک کند.

7. پیکربندی مسیریابی URL

مسیریابی URL یک ویژگی مهم در یک برنامه وب است زیرا به کاربران این امکان را می دهد تا با کلیک کردن یا تایپ لینک ها از ویژگی های برنامه استفاده کنند. کلیک کردن یا تایپ کردن منجر به باز شدن یک مقاله، توضیحات محصول یا فرم تماس می شود. لاراول با استفاده از روشی ساده و رسا برای تعریف مسیرها این کار را بسیار آسان می کند. مسیرها در فایل app/Http/routes.php تعریف شده اند.

8. مجوز عالی

لاراول بهترین تکنیک های مجوز را در مقایسه با سایر چارچوب های PHP ارائه می دهد. این می تواند تقریباً همه چیز را به طرز درخشانی پیکربندی کند و درخواست های HTTP را قبل از ارسال آنها به کنترلر تأیید می کند. مجوز از طریق دو راه اصلی انجام می شود – دروازه ها و سیاست ها، که به عنوان مسیرها و کنترل کننده ها عمل می کنند.

9. Artisan Code Generation

لاراول به یک ابزار خط فرمان عالی معروف به Artisan مجهز شده است. اگر می خواهید یک کنترلر بسازید، می توانید این را در خط فرمان خود امتحان کنید – php artisan make:controller SampleController و enter را فشار دهید. کنترل کننده فورا ساخته می شود و در پوشه محتوا آماده می شود. مهاجرت نیز بسیار آسان است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که php artisan make:migration add_is_admin_to_users_table را انجام دهید و این کار انجام خواهد شد. مستندات عالی لاراول نقش مهمی در تسهیل این امر ایفا می کند.

10. خدمات صف با API یکپارچه

لاراول مجهز به یک سرویس صف است که یک API یکپارچه را در انواع مختلف باطن های صف ارائه می دهد. این به تعویق کارهای وقت گیر مانند ارسال ایمیل، با مشاهده ترافیک در یک برنامه وب کمک می کند. تمام اشکال ارتباط بین برنامه های کاربردی مختلف و در بین بخش های مختلف یک برنامه به طور موثر انجام می شود.

خط پایین

به گفته توسعه دهندگانی که از آن استفاده می کنند، چیزی که لاراول را از سایر فریمورک های لیگ خود متمایز می کند، نحو بیان و ظریفی است که به آن مجهز شده است. این می تواند روند توسعه را تسهیل کند و این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا برنامه ها را طبق برنامه راه اندازی کنند. لاراول با مزیت تمرکز سریعتر بر روی منطق برنامه (وظایف خلاقانه) کار توسعه دهندگان را آسان تر می کند تا وظایف رایج را به سرعت و بدون از دست دادن کیفیت حل کنند.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2180

مطالب آموزشی روزهای گذشته