Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

10 مزیت راه حل های مبتنی بر وب

تغییرات قابل توجهی که از زمان تکامل برنامه های کاربردی مبتنی بر وب رخ داده است، آن را در مقایسه با برنامه های کاربردی دسکتاپ سنتی در یک مزیت نسبتاً مناسب قرار داده است.

در طول سال‌ها، استفاده از راه‌حل‌های مبتنی بر وب با سرعتی سریع افزایش یافته و به نقطه اوج خود رسیده است که به معنای واقعی کلمه هر غول شرکتی و هر صاحب خانه به شکلی از آنها استفاده می‌کند. با تغییرات قابل توجهی که با این برنامه ها اتفاق افتاده است، جای تعجب نیست که تهدید امنیت همه آنها را آزار داده باشد. خوشبختانه متخصصان حوزه هکرها یاد گرفته اند با انجام اقدامات حفاظتی با این مشکلات مقابله کنند.

حتماً نام Google Docs، Gmail، Hotmail و برنامه‌های مشابه را شنیده‌اید، زیرا آنها برنامه‌های مبتنی بر وب هستند. اما در اینجا لیست کوچکی از برنامه های کاربردی وب کمتر شناخته شده است که دوست دارید درباره آنها بدانید و از آنها استفاده کنید.

15 پنج

یک برنامه کاربردی باورنکردنی و پربازده که به عنوان یک برنامه بین شرکتی کار می کند. این یک سیستم بازخورد اجتماعی و گزارش دهی کارکنان است که برای تقویت روحیه کارکنان در حین بررسی بهره وری آنها طراحی شده است. کارمندان می توانند گزارش هایی از وظایف خود بنویسند و بعداً توسط کارفرما خوانده می شود. این یک روش بازخورد سریع است که احتمالا فقط پنج دقیقه وقت کارمند را می گیرد.

گزارشگر

Rapportive که اخیرا توسط LinkedIn خریداری شده است یک افزونه رایگان برای Safari، Google Chrome و Firefox است. از طریق این اپلیکیشن می توانید تمام جزئیات مربوط به مخاطبین جیمیل خود را مشاهده کنید. جدا از نام آنها، می توانید با موقعیت جغرافیایی، زمینه تخصصی و حتی یک عکس پروفایل کوچک آشنا شوید. ایده این است که ارتباط مشخصی با مردم ایجاد کند و ارتباط را بدون توجه به جایی که در آن قرار دارند ادامه دهد.

سلام فکس

وقتی دستگاه‌های فکس سنتی ماشین‌های روزهای گذشته در نظر گرفته می‌شوند و به مکانی که دایناسورها قبلاً رسیده‌اند اختصاص داده می‌شوند، عصر HelloFax فرا می‌رسد. اکنون می‌توانید فکس‌ها را در صندوق ورودی ایمیل خود دریافت کنید و آن‌ها را در هر دستگاهی (کامپیوتر، موبایل، لپ‌تاپ، گوشی هوشمند، تبلت و غیره) مشاهده کنید. همه چیزهای خوب با قیمتی همراه هستند، و همینطور. بنابراین شما باید بسته به نیاز یک طرح را انتخاب کنید.

مزایای تجاری برنامه های کاربردی مبتنی بر وب را بررسی کنید:

1. یک گزینه مقرون به صرفه

کسب و کارها همیشه به دنبال گزینه های مقرون به صرفه برای بهبود ROI خود هستند. بسیاری از راه حل های مبتنی بر وب را می توان در یک سیستم عامل استفاده کرد که نیاز به راه حل های مختلف برای مرورگرهای مختلف را از بین می برد. این کار و عیب‌یابی را آسان‌تر می‌کند، مخصوصاً برای برنامه‌هایی که از Flash front end استفاده می‌کنند. همچنین مقرون به صرفه است زیرا نیاز به مواد چاپی را از بین می برد در حالی که امکان سفارشی کردن جزئیات را به صورت آنلاین فراهم می کند. این ویژگی عملکرد چند پلتفرمی برای سیستم‌های Windows، Linux یا Mac OS موجود است که خود را بسیار بهتر از نرم‌افزارهای سنتی نشان می‌دهد.

2. ویژگی تعمیر و نگهداری کم

به لطف ساختار یکپارچه و ساده این برنامه ها، کاربر نهایی از پشتیبانی و نگهداری کمتری برخوردار است. این به کاربران اجازه می دهد تا بر روی وظایف در دست تمرکز کنند و خروجی کیفی را افزایش دهند. می توان عملیات تجاری را ساده کرد و از کاهش بیشتر هزینه های نگهداری لذت برد.

3. به راحتی قابل تنظیم است

رابط کاربری تمامی راه حل های مبتنی بر وب دارای طراحی جالبی است که استفاده و مدیریت آن را آسان می کند. ظاهر و احساس برنامه‌ها به گونه‌ای پیکربندی شده‌اند که هر کسی بتواند بدون هیچ دردسری از عهده آن برآید. از آنجایی که زمان از اهمیت بالایی برخوردار است، مردم به دلیل استفاده از برنامه‌های کاربردی ناکارآمد به تعویق می‌افتند و در صورت امکان به سراغ گزینه‌های بهتر می‌روند. این امر باعث شده است که همه برنامه ها برای گروه های کاربری مختلف کاربرپسند شوند.

4. قابل استقرار برای راحتی بیشتر

راه‌حل‌های مبتنی بر وب به قابلیت استقرار در مقیاس بزرگ با برنامه‌های کاربردی پشتیبان موجود می‌رسند. این واقعیت که این راه حل ها در همه جا حاضر شده اند، نتیجه حجم عظیمی از تحقیق و توسعه است که برای آنها انجام شده است، به خصوص زمانی که باید در پلتفرم های مختلف محاسباتی قابل حمل باشند. چالش در این واقعیت نهفته است که آنها باید مانند ابزارهای سنتی به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا توسط کاربران نهایی قابل توسعه باشند.

5. جابجایی سیستم های داده پیچیده

در سازمان‌هایی که سیستم‌های داده پیچیده باید از طریق ابزارهای ظریف جابه‌جا شوند، این برنامه‌های کاربردی مبتنی بر وب وارد عمل می‌شوند تا شکلی یکپارچه ارائه کنند تا انتقال داده‌ها ایمن و بدون مشکل باشد. و این همه چیز نیست، کاربران می توانند از یک لایه امنیتی غیر قابل نفوذ نیز لذت ببرند.

6. بدون نیاز به نصب

از آنجایی که برنامه های مبتنی بر وب نیازی به نصب ندارند، می توان آنها را به راحتی از طریق مرورگر مدیریت کرد. تا زمانی که یک کامپیوتر با اتصال به اینترنت وجود داشته باشد، در هر مکان و هر زمان در دسترس هستند. این به کاربر اجازه می دهد تصمیم بگیرد که چه زمانی و کجا می خواهد از برنامه استفاده کند.

7. به راحتی قابل تنظیم

برنامه های مبتنی بر وب در مقایسه با برنامه های دسکتاپ به راحتی قابل شخصی سازی هستند. این یک موهبت برای افرادی است که در هنگام مدیریت برنامه ها در رایانه کاملاً خوب نیستند. نه تنها این، کاربران می توانند به راحتی ظاهر و احساس این برنامه ها را بسته به گروه های کاربری مختلفی که برای آنها مفید هستند، به روز کنند.

8. نگهداری آسان

نگهداری برنامه های مبتنی بر وب آسان است. هنگامی که ارتقاها روی سرور میزبان نصب می شوند، کاربران می توانند از هر کجا که هستند به آن دسترسی داشته باشند. تا زمانی که مرورگرهای شما به روز هستند و افزونه های جدیدی دارید، ارتقاء آن آسان خواهد بود.

9. امنیت عالی

سرورهایی که برنامه های کاربردی مبتنی بر وب روی آنها مستقر هستند معمولاً سرورهای اختصاصی هستند. اینها توسط مدیران سرور بسیار حرفه ای نظارت می شوند، بنابراین تهدید امنیتی از بین می رود.

10. می تواند افزایش حجم کار را تحمل کند

اضافه کردن سرورهای جدید برای مدیریت حجم کاری در یک برنامه مبتنی بر وب آسان است. نرم افزارهای مبتنی بر وب می توانند به راحتی بر روی چندین سرور به طور همزمان اجرا شوند.

نتیجه:

بنابراین مدیریت، نگهداری، توسعه و ارتقاء برنامه های مبتنی بر وب آسان تر است. این به مشاغل اجازه می دهد تا سیستم های خود را ساده کرده و هزینه ها را کاهش دهند.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2397

مطالب آموزشی روزهای گذشته