Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

10 نکته برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب بهتر

توسعه دهنده وب شخصی است که هرگز از کار بیکار نخواهد شد. آنها همیشه مورد توجه قرار می گیرند و همیشه کار خواهند داشت. بنابراین اگر در دوراهی زندگی قرار دارید و به دنبال تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده وب هستید، همیشه می‌توانید انتخاب کنید که یکی شوید.

با این حال، توسعه دهندگان وب باید از نکات و ترفندهای زیادی آگاه باشند و مهارت های خود را برای تبدیل شدن به یکی از برترین ها کامل کنند. هر شرکتی به دنبال یک توسعه‌دهنده وب مولد است، بنابراین اگر چند تک در آستین خود داشته باشید، هرگز بیکار نخواهید شد.

هر شغلی که باشد، مهم است که خود را با طرز فکر، مهارت و دانش مسلح کنید تا در میان جمع باشید و بهترین باشید، بنابراین تمرکز روی کار و مهارت های شما خواهد بود. با مهارت ها و استعدادهای مناسب، هرگز از کار بیکار نخواهید شد، چه یک فریلنسر یا یک بازیکن تیمی برای یک شرکت باشید.
وظایف یک توسعه دهنده وب

البته کار توسعه دهنده وب ساخت و نگهداری وب سایت است. آنها می توانند انتخاب کنند که یا فریلنسر باشند یا در یک شرکت کار کنند. یک توسعه دهنده می تواند:

توسعه‌دهنده فرانت‌اند – قسمت جلویی یک وب‌سایت را کدنویسی کنید. ارتباط مستقیم با کاربر
توسعه دهنده Backend – در پشت صحنه کار می کند تا اطمینان حاصل شود که فناوری به خوبی کار می کند تا قسمت جلویی را تقویت کند
توسعه دهنده فول استک – آنها هم در توسعه frontend و هم در توسعه باطن متخصص هستند

در اینجا نحوه تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب بهتر آمده است

1. کنجکاوی و تمایل به یادگیری

البته علاقه به کار شما نمی توانید انتظار داشته باشید که بدون کنجکاوی یا داشتن تمایل به یادگیری در کار توسعه دهنده وب باشید. توسعه وب سفر آسانی نیست، بنابراین مهم است که انگیزه کافی برای امتحان کردن چیزهای جدید و موفقیت در آن داشته باشید.

2. برنامه ریزی پروژه قبل از غواصی

برنامه ریزی حیاتی ترین جنبه برای هر پروژه است. بدون مکان، نمی توان نتایج خوبی به دست آورد، و شما با مشتریان ناامید، شرکت های ناامید و تیم توسعه دهنده ناراضی فرود خواهید آمد. با یک طرح پروژه خوب وب سایت، به راحتی می توان خطرات را کاهش داد، از اهداف و اهداف پروژه آگاه بود و زمان و منابع را بهتر مدیریت کرد. ابزارهایی وجود دارند که به شما کمک می کنند سازماندهی شده بمانید و از موانعی که احتمالاً در طول پروژه اتفاق می افتد آگاه باشید. به عنوان مثال، ابزارهایی مانند Writemaps به شما در ایجاد نقشه سایت، Trello برای ایجاد تابلوی پروژه و همکاری با اعضای مختلف تیم و غیره کمک می‌کنند.

10 نکته برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب بهتر
10 نکته برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده وب بهتر

3. همه افراد فعال را دوست دارند

علیرغم برنامه ریزی مناسب، ممکن است اشکالات یا موانعی در پروژه وجود داشته باشد که به فردی با صلاحیت فعال نیاز دارد تا به تجزیه و تحلیل مشکل و یافتن راه حل کمک کند. توسعه دهندگان فعال اعتماد تیم خود را به دست می آورند و اعتبار آنها را افزایش می دهند. وقتی توسعه‌دهنده فعال باشد، هم از نظر مشتریان و هم از نظر رئیس، کاملاً حرفه‌ای خواهد بود.

4. شناسایی آنچه به شما علاقه دارد

اگر شما یک توسعه دهنده وب تمام پشته هستید، هم در توسعه front end و هم در توسعه back end متخصص خواهید بود. اما اگر از طراحی و جلوه های بصری لذت می برید، پس بیشتر یک توسعه دهنده وب پیشین هستید. اگر منطق و حل مسئله را ترجیح می دهید، توسعه Backend می تواند برای شما مناسب باشد. اما شما همیشه نمی توانید واقعاً آنچه را که انجام می دهید “ببینید“، زیرا تمام اطلاعات در سروری که در جایی از جهان قرار دارد ذخیره می شود. سپس این داده ها پردازش می شوند و به مرورگر ارسال می شوند. با توسعه front end، می توانید هر آنچه در مرورگر وجود دارد را ببینید و با آن تعامل داشته باشید. بنابراین تجزیه و تحلیل کنید که واقعاً رشته مورد علاقه شما چیست.

5- آماده سرمایه گذاری روی خود هستید

یک توسعه دهنده وب خوب باید مطالعه کافی داشته باشد، به وبینارها و پادکست های توسعه وب گوش دهد، افزونه ها و فریم ورک های جدید را آزمایش کند، مسئولانه از رسانه های اجتماعی آگاه باشد و آماده تمرین، تمرین و تمرین باشد! ساعت ها با دقت کافی تمرین کنید تا متخصص شوید و در این حرفه تسلط پیدا کنید. بنابراین در اینجا سرمایه گذاری از نظر پول انجام نمی شود، بلکه دانش است.

6. ارزش تجاری ایجاد کنید، نه فقط کد

یک برنامه نویس وب باید خطوط کدی را تولید کند که به خوبی کار کند، اما این همه چیز نیست. او همچنین مسئول فراتر رفتن از وظایفی است که برای او محول شده است. به جای آنچه که از شما خواسته شده است، خود را با آنچه شرکت شما نیاز دارد هماهنگ کنید. اگر در شناسایی کدهای بد مهارت داشته باشید، می‌توانید تجزیه و تحلیل کنید که چه چیزی برای شرکت خوب است و چه چیزی بد است. از آنجایی که توسعه‌دهندگان وب مهارت‌های حل مسئله دارند، می‌توانند نظرات ارزشمندی را ارائه دهند که می‌تواند کسب‌وکار را تغییر دهد.

7- پذیرای انتقاد باشید

کار شما ممکن است با انتقاد جدی مواجه شود، حتی اگر حقایقی داشته باشید که ثابت کند حق با شماست. گاهی اوقات، طرف مقابل نیز ممکن است نکته ای داشته باشد، بنابراین وقتی کسی آن را بیان می کند، استدلال های محکم را بپذیرید.

8. ایجاد نظم و انضباط و تعهد به کار

یک توسعه دهنده وب باید سازنده باشد و برای آن باید تعهد و انضباط وجود داشته باشد. فرهنگ کاری را آنقدر خوب ایجاد کنید که دیگران از آن پیروی کنند. اگر فردی سخت کوش هستید، اجازه ندهید که این امر زندگی اجتماعی شما را خراب کند، زیرا نمی توانید از پس سوختگی برآیید. از طرفی باید زمان خود را مدیریت کنید تا بتوانید حداکثر بهره وری داشته باشید و در عین حال از اوقات خوشی لذت ببرید.

9. در پروژه های منبع باز مشارکت کنید

بهترین بخش برنامه نویس وب این است که وقتی واقعاً خوب هستید، مردم در مورد شما می شنوند، بنابراین تمام تلاش خود را بکنید و با مشارکت در جوامع منبع باز مانند GitHub، Automatic، Angular، Go و freeCodeCamp، اعتبار خود را افزایش دهید.

10. در نهایت، هم در بدن و هم از نظر ذهن فعال بمانید

به عنوان یک برنامه نویس، طبیعی است که مقدار زیادی از زمان کار خود را جلوی کامپیوتر بگذرانید. اگر به دنبال شارژ مجدد خود و بهره وری بیشتر در کار هستید، باید در فضای باز باشید و فعالیت ورزشی مورد علاقه خود را انجام دهید. یک ساعت را به پیاده روی/دویدن/دویدن/دوچرخه سواری/شنا یا انجام هر فعالیت ورزشی دلخواه خود اختصاص دهید و تفاوت آن را در کار خود ببینید.

نتیجه :

هر وب سایت و هر نرم افزاری که می بینید و استفاده می کنید توسط یک توسعه دهنده وب ساخته شده است. صنعت توسعه وب مسحور کننده است و هر روز چیزهای جدیدی از آن بیرون می آید. اگر فکر می‌کنید که توسعه وب برای شما مناسب است و قطعاً چند ترفند در آستین خود دارید که می‌تواند هر پروژه را تسریع کند، پس این کار قطعاً برای شما مناسب است. اگر به تغییر شغل فکر می کنید، یا به فکر شروع کار به عنوان یک توسعه دهنده وب هستید، اکنون زمان خوبی برای غوطه ور شدن است.

همه‌گیری کووید 19 ممکن است بسیاری از مشاغل دیگر را به پس‌زمینه کاهش داده باشد، اما توسعه‌دهنده وب همیشه تقاضای زیادی خواهد داشت. فناوری همیشه وجود خواهد داشت و وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها در همه جا حضور دارند. با همه‌گیری، مردم کارهای زیادی را به صورت آنلاین انجام می‌دهند، بیش از هر زمان دیگری، بنابراین همیشه این تقاضا برای توسعه‌دهندگان وب وجود دارد که کار خود را بدون نقص انجام می‌دهند. با رشد و شکوفایی کار از راه دور، همیشه شغلی برای بهترین شما وجود خواهد داشت. بنابراین زمانی که در آن مهارت داشته باشید، بهترین پاداش را در صنعت دریافت خواهید کرد.

لینک های جالب :

چرا تست در توسعه نرم افزار بسیار مهم است

توسعه تست محور چیست؟ یا TDD؟

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=1971

مطالب آموزشی روزهای گذشته