Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

7 نکته برای ایجاد یک پروفایل پیوند طبیعی

در عصر حاضر، سئو کار آسانی نیست. از کمبود داده های کلمات کلیدی گوگل در برنامه های تحلیلی گرفته تا به روز رسانی بدنام پاندا، رگبار دائمی تغییرات در دنیای سئو که کار بهینه سازی وب سایت ها را دشوارتر کرده است. یکی از چالش برانگیزترین جنبه های سئو بدون شک ایجاد لینک است. اما داشتن یک پروفایل پیوند طبیعی برای موفقیت وب سایت شما ضروری است زیرا موتورهای جستجو سایت هایی را با بک لینک هایی که «به دست آمده» نیستند جریمه می کنند. اگر به طور فعال در حال ساخت بک لینک برای وب سایت خود هستید، در اینجا 7 راه برای طبیعی تر جلوه دادن آنها به موتورهای جستجو وجود دارد.

1. از یک نوع Anchor Text استفاده کنید

برای سئوکاران معمول است که چندین لینک را با استفاده از یک متن لنگر کلمه کلیدی ایجاد کنند، اما بهتر است هنگام ایجاد متن لنگر برای بک لینک، از نسخه های مختلف کلمه کلیدی که می خواهید رتبه بندی کنید، استفاده کنید. برای مثال، اگر می‌خواهید برای عبارت «طراحی وب اوماها» رتبه‌بندی کنید، می‌توانید کلمات کلیدی مرتبطی مانند «خدمات طراحی وب در اوماها» یا «طراح وب اوماها» را مورد هدف قرار دهید. همچنین ایده خوبی است که گاهی اوقات از URL وب سایت خود به عنوان متن لنگر استفاده کنید زیرا باعث می شود لینک های شما طبیعی تر به نظر برسند.

2. از خرید بک لینک خودداری کنید

هرگز لینک ها را خریداری نکنید زیرا موتورهای جستجو در صورت اطلاع از آن شما را جریمه می کنند. و علاوه بر این، اکثر لینک هایی که این روزها به فروش می رسند، کیفیت پایینی دارند و در دراز مدت تنها به رتبه وب سایت شما آسیب می رسانند.

3. پیوندها را به تدریج و به طور پیوسته ایجاد کنید

لینک ها را خیلی سریع ایجاد نکنید زیرا باعث افزایش ابروها می شود، مگر اینکه سایت شما در صفحه اصلی CNN نمایش داده شده باشد. برای جلوگیری از برانگیختن سوء ظن موتورهای جستجو، به تدریج و پیوسته به سایت خود پیوند ایجاد کنید. به یاد داشته باشید: وقتی صحبت از پیوندها می شود کیفیت همیشه بر کمیت برتری دارد.

4. انواع مختلفی از پیوندها را دریافت کنید

در حالی که لینک های تحریریه به طور کلی بهترین نوع پیوند برای داشتن هستند، شما نباید خود را به یک نوع پیوند محدود کنید. سعی کنید از منابع مختلف، از جمله فهرست وبلاگ ها، صفحات منابع، دایرکتوری های با کیفیت بالا، سایت های رسانه های اجتماعی و غیره، لینک ها را به دست آورید.

5. فقط به صفحه اصلی خود پیوند ایجاد نکنید

در حالی که ایجاد لینک به صفحه اصلی شما مهم است، همچنین ایده خوبی است که پیوندهایی را دریافت کنید که به صفحات داخلی سایت شما اشاره می کنند زیرا به موتورهای جستجو نشان می دهد که صفحات دیگر وب سایت شما مورد توجه هستند.

6. حضور خود را در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید

رسانه های اجتماعی به این زودی ها از بین نمی روند و هر کسی که آنلاین است باید در رسانه های اجتماعی حضور داشته باشد. لینک‌هایی که از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند به اندازه لینک‌های وب‌سایت‌های استاندارد ارزشمند نیستند، اما همچنان در رتبه‌بندی شما به حساب می‌آیند، بنابراین باید مطمئن شوید که آنها را در مجموعه لینک‌های خود قرار دهید.

7. از سایت هایی در همان صنعت پیوند دریافت کنید

پیوندهای وب سایت هایی که مختص صنعت شما هستند، با ارزش ترین هستند. تجزیه و تحلیل بک لینک رقابتی را انجام دهید تا مشخص کنید چه سایت های صنعتی به رقبای شما پیوند می دهند و سپس سعی کنید از همان منابع لینک دریافت کنید.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=1838

مطالب آموزشی روزهای گذشته