Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

8 مزیت آپاچی کوردووا

از آنجایی که تقاضا برای برنامه های متقابل پلتفرم بیشتر از همیشه می شود، نیاز به چارچوبی وجود دارد که بتواند به توسعه دهنده در ایجاد برنامه عالی کمک کند. درست است که راه‌های مختلفی برای ساخت اپلیکیشن‌های مناسب برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد، اما مشکل اصلی توسعه‌دهنده این بود که فریمورک‌های زیادی نداشت که به کاربر اجازه دهد از این برنامه در همه پلتفرم‌ها استفاده کند. این باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شرکت توسعه دهنده می شود اگر آنها قادر به توسعه یک برنامه مشترک باشند، برنامه ای که کاربران آنها می توانند بدون مشکل در هر دستگاهی که دارند باز کنند و اجرا کنند. آپاچی کوردووا که با نام PhoneGap نیز شناخته می‌شود، چارچوبی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد یک اپلیکیشن موبایلی بسازند که می‌تواند در هر دستگاهی نصب شود زیرا دارای قابلیت متقابل پلتفرم است. Apache Cordova ابتدا با نام Nitobi شناخته می شد و بعداً به بنیاد نرم افزار Apache اهدا شد و به PhoneGap تبدیل شد. Adobe PhoneGap را با حقوق نام (PhoneGap) خریداری کرد. بعدها به Apache Cordova معروف شد.

اگر قصد دارید از آپاچی کوردووا به عنوان فریمورک خود استفاده کنید، در اینجا مزایای اصلی وجود دارد

هر پلتفرمی که نیاز دارید را هدف قرار دهید

در گذشته، اگر توسعه‌دهنده می‌خواست برنامه‌ای بسازد، باید چهار پلتفرم اصلی – اندروید، iOS، ویندوز و بلک‌بری را هدف قرار می‌داد، پس باید برنامه را در یک برنامه خاص پلتفرم ایجاد می‌کرد. مثلا:

اندروید در جاوا
iOS در Objective C
ویندوز در C، C++، C#
بلک بری در JavaME

اما اکنون وقتی از Apache Cordova استفاده می‌کنید، لازم نیست نگران پلتفرمی باشید که برنامه در آن کار می‌کند. با آن، توسعه‌دهنده از PhoneGap به عنوان کد اصلی و HTML و CSS به عنوان طرح‌بندی جلویی استفاده می‌کند. PhoneGap برای Ubuntu Touch، Symbian، WebOS، BlackBerry، Ubuntu Touch و Tizen نیز استفاده می شود.

Apache Cordvoa ثابت کرده است که برای صاحبان مشاغل فوق العاده خوب است

صاحبان مشاغل ترجیح می دهند از Apache Cordova استفاده کنند زیرا می توانند از مزایای هر پلتفرمی که قصد نصب آن را دارند استفاده کنند. اگر سهم بازار آیفون در حال کاهش باشد، دیگر لازم نیست نگران آن باشند. آنها هنوز هم می توانند برنامه ای بسازند که مانند یک برنامه بومی در iPhone و همان چیزی در Andorid و Windows نیز کار کند.

البته صرفه جویی در پول

از آنجایی که نیازی به ساخت اپلیکیشن‌های مختلف ندارید، ناگفته نماند که می‌توانید در هزینه‌های زیرساختی، زمان صرفه‌جویی کنید و ROI بیشتری کسب کنید. با این حال، ممکن است مجبور شوید توسعه دهنده ای را استخدام کنید که به هر سه پلتفرم مسلط باشد، زیرا این به شما کمک می کند تا برنامه را در همه پلتفرم ها با تنظیمات جزئی منتشر کنید. هیچ چیز پیچیده ای نیست، اما مشکل این است که هر پلتفرم زبان برنامه نویسی خاص خود را دارد و باید تنظیم شود، اما طراحی و رابط های کاربری می توانند ثابت بمانند. PhoneGap به شما این امکان را می دهد که با تلاش بسیار کم، برنامه خود را در چندین پلتفرم منتشر کنید.

برنامه نویسان عاشق آپاچی کوردووا هستند

برنامه نویسانی که به جاوا اسکریپت، CSS، HTML5 مسلط هستند، می توانند برنامه های بومی را در چارچوبی که به آن عادت کرده اند توسعه دهند. برنامه نویس باید برنامه را به گونه ای توسعه دهد که بخش های خاصی از برنامه، به عنوان مثال، ارتباط با سرور، منطق برنامه، رابط کاربری در برنامه مشترک باشد، اما جنبه های دیگر (ارتباط با دستگاه و کنترل ها) به زبان مادری پلتفرمی باشد که برای آن منتشر شده است. برنامه نویسان PhoneGap را به عنوان چاقوی ارتش سوئیس توسعه اپلیکیشن موبایل می نامند.

جامعه بزرگی از حامیان دارد

از آنجایی که Apache Cordova قلب توسعه دهندگان و برنامه نویسان را به دست آورده است، دارای یک جامعه بزرگ و پر جنب و جوش است که با آموزش و مثال هایی در مورد نحوه استفاده از این فریم ورک با حداکثر ظرفیت خود کامل شده است.

با دانش موجود در جاوا اسکریپت، CSS و HTML آنها می توانند به راحتی اپلیکیشنی بسازند که کاربران بتوانند آن را در گوشی های هوشمند و تبلت های خود دانلود کنند.

یک لایه رابط برای برنامه نویس فراهم می کند

از آنجایی که کاربران تلفن همراه به شدت در حال افزایش هستند، شرکت ها به شدت به دنبال راه های مختلفی هستند که از طریق آن می توانند برنامه ها را ایجاد و به بازار عرضه کنند. از آنجایی که آنها زمان ایجاد اپلیکیشن برای پلتفرم های مختلف را ندارند، از Apache Cordova بهره زیادی می برند. این فریم ورک لایه‌ای از رابط را فراهم می‌کند که توسط آن می‌تواند برنامه‌ها را با تبدیل به کد بومی با پلتفرم‌های مختلف تطبیق دهد.

Cordova از معماری پلاگین پیروی می کند

موردی که در مورد برنامه های ترکیبی وجود دارد این است که شما باید از افزونه ها استفاده کنید تا بتوانید آن را در دستگاه های بومی کار کنید. با Cordova، می توانید عملکرد افزونه را هر زمان که دوست دارید فعال و غیرفعال کنید. این افزونه ها را می توان اضافه، وارد و تأیید کرد و برای ساخت برنامه های ترکیبی استفاده کرد. شما پلاگین های Apache Cordova را ادغام کرده اید که قابل تغییر، پیکربندی و به روز رسانی هستند.

می توانید با فریمورک های اضافی کار کنید

هنگامی که از Apache Cordova استفاده می کنید، می توانید آن را با چارچوب های اضافی برای بهبود عملکرد رابط کاربری برنامه کار کنید. در اینجا چند فریمورک وجود دارد که می توانید با Apache Cordova کار کنید:

چارچوب موبایل جی کوئری – یک چارچوب بهینه شده لمسی که برای تبلت ها و گوشی های هوشمند استفاده می شود.
Kendo UI Core – چارچوبی که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد برنامه‌هایی بسازند که به نظر بومی می‌رسند

Bower – یک مدیر بسته شخص ثالث است

نتیجه

هنگام نصب ویژوال استودیو یا بلافاصله پس از نصب می توانید از آپاچی کوردووا استفاده کنید. علاوه بر این، آپاچی کوردووا با گزینه‌های کتابخانه‌ای زیادی عرضه می‌شود که کار را برای توسعه‌دهنده آسان‌تر می‌کند. اگر از گرافیک برداری استفاده می کنید، می توانید به راحتی آن را برای طراحی مشخصات با Apache Cordova پیکربندی کنید.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2215

مطالب آموزشی روزهای گذشته