Donyar Web
صفحه اصلی / وبلاگ /

Shopware vs Magento: راه حل بهتر چیست؟

داشتن یک فروشگاه تجارت الکترونیک یک فرصت تجاری مناسب برای بسیاری از مشاغل است که به دنبال ارائه خدمات بهتر به مشتریان خود هستند. دو مزیت اصلی یک پلت فرم تجارت الکترونیک خوب انتخاب شده، جذب کاربر و ارائه یک تجربه آنلاین خریدار محور است. اما با انتخاب بسیاری از پلتفرم ها، به راحتی می توان غرق شد. برخی از پلتفرم های رایج عبارتند از Magento، Shopware، WooCommerce، ZenCart، osCommerce، OpenCart، PrestaShop، X-Cart و Drupal Commerce. و شما باید از بین آنها انتخاب کنید.

در این مقاله، ما در مورد دو مورد اول بحث خواهیم کرد و تصمیم خواهیم گرفت که کدام یک برای پروژه شما مناسب تر است – Shopware یا Magento که هر دو با PHP نوشته شده اند.

Magento یک پلت فرم تجارت الکترونیک منبع باز است که هزاران برند و خرده فروش را با گزینه های انعطاف پذیری و مقیاس پذیری شگفت انگیز قدرت می دهد. چندین داوطلب در Varien, Inc، یک شرکت خصوصی ایالات متحده که مقر آن در کالور سیتی، کالیفرنیا است، ابتدا آن را توسعه دادند. عرضه اولیه این پلتفرم در 31 مارس 2008 بود.

مجنتو یک غول در زمینه تجارت الکترونیک است. به عنوان یک بازیکن شناخته شده سازمانی، به راحتی می تواند حجم عظیمی از داده ها و ترافیک را مدیریت کند. این می تواند به 4 میلیون درخواست صفحه و 50000 سفارش در ساعت پاسخ دهد، که آن را به یکی از قوی ترین پلتفرم های جهانی تبدیل می کند. برندهای پیشرو جهان و شرکت های بزرگ برای برآوردن نیازهای خود به این پلت فرم متکی هستند.

Shopware یک پلت فرم تنظیم روند است که به شما کمک می کند فروشگاه های آنلاین پاسخگو و زیبا بسازید. همچنین پلت فرم رو به رشد آلمان است و بیشترین تعداد فروشگاه زنده را در آلمان دارد. طبق وب سایت آنها، 17 سال است که در بازار وجود دارد و 60 هزار مشتری راضی دارد. ارزش های اصلی پلتفرم به گفته بنیانگذار، استفان هانمن، گشودگی، اصالت و بینش است.
حالا برای مقایسه

1) نوع کسب و کار که هر کدام برای آن مناسب است

مجنتو بیشتر برای شرکت های متوسط ​​و بزرگ مناسب است. به عنوان مثال می توان به Burger King، Mothercare، Nike، Rosetta، Ford Accessories، Eastwood، Tractor Tool، Sisley Paris، TractorTool اشاره کرد. حداکثر تعداد کاربران، با توجه به Builtwith Trends در ایالات متحده و بریتانیا قرار دارند. آلمانی ها در مقایسه با پلتفرم های دیگر مستعد استفاده از مجنتو هستند، با 13463 فروشگاه زنده Magento در مقابل. 7 848 فروشگاه فروشگاهی فعال فقط در آلمان.

Shopware بیشتر برای مشاغل متوسط ​​و کوچک مناسب است. به عنوان مثال می توان به Grohe، L’Oreal، Philips، Discovery Channel EU Store، Frosch، Lufthansa Cocktail، Rausch، HAIX، Arktis، Brita، M&Ms، موزه مرسدس بنز و غیره اشاره کرد.

برنده: بسته به اولویت

2) عامل هزینه

Magento’s Community Edition رایگان است. می توانید آن را دانلود و استفاده کنید. نسخه Enterprise، EE از 14620 یورو در سال شروع می شود. برای راه حل Magento 2 Enterprise، هزینه 17870 یورو در سال است.

Shop Community Edition را به صورت رایگان دانلود کنید. نسخه حرفه ای Shopware 1925 یورو برای یک بار رایگان است، در حالی که نسخه حرفه ای پلاس را با قیمت 5995 یورو به عنوان هزینه یک بار دریافت می کنید.

برنده: Magento گران‌تر است، بنابراین اگر قصد دارید یک فروشگاه آنلاین کوچک داشته باشید، به سراغ Shopware بروید

3) سهولت استفاده

Magento ویژگی های پیشرفته ای از جمله اتصال به پنل مدیریت را ارائه می دهد. این به شما امکان می‌دهد به مکان‌هایی که داده‌ها ذخیره می‌شوند، دسترسی داشته باشید تا در صورت لزوم و در صورت لزوم تغییراتی ایجاد کنید. این پلتفرم بسیار پیچیده است و بخش مدیریت برای مدت بسیار طولانی بسیار مشکل بود. فرآیند تنظیم و سفارشی‌سازی واقعی ممکن است زمان ببرد.

شفافیت و سادگی دو ویژگی کاربرپسند در پلتفرم Shopware هستند. آن‌ها می‌توانند از ویژگی‌های بی‌شماری مانند دسترسی به باطن فروشگاه آزمایشی، جمع‌آوری داده‌ها در مورد مشتریان و فروش، ایجاد تغییرات مستقیم در فروشگاه، تسهیل فرآیند مدیریت و غیره استفاده کنند. این پلتفرم هم برای صاحبان فروشگاه و هم برای مشتریان قابل دسترسی است. .

و تعدادی از مشکلات را برای توسعه دهندگان در راه اندازی اولیه برطرف کرد. به لطف ویژگی‌های کشیدن و رها کردن و دوبار کلیک کردن، آن‌ها باید زمان کمتری را در باطن صرف کنند.

برنده: بسته به کاربر، Magento 2 بسیار پیشرفته تر از Shopware 5 است.

4) بهینه سازی سئو و ابزارهای بازاریابی

مجنتو تعدادی ویژگی پیشرفته را برای کمک به صاحبان فروشگاه ارائه می دهد تا فروشگاه خود را با استانداردهای SEO مطابقت دهند. ویژگی‌ها عبارتند از بهینه‌سازی تصویر، ابرداده‌های محصول و صفحات، برچسب‌های متعارف برای محصولات و دسته‌ها، ویرایش فایل‌های robot.txt، آدرس‌های اینترنتی مناسب SEO برای تضمین افزایش SERP.و غیره. گوگل فقط این پلتفرم را دوست دارد و با جدیدترین نسخه Magento 2.x ویژگی های جدید بهینه سازی شده سئو معرفی شده است.

یک کتابخانه بزرگ از برنامه های افزودنی در فروشگاه Community Shopware وجود دارد. به تبلیغات فروش کمک می کند.

برنده: مجنتو به مراتب برتر است

5) B2B در مقابل. B2C

Business to Business یا مدل کسب‌وکار B2B مستقیماً به بازرگانان می‌فروشد، و این پلتفرم در حال حاضر در فهرست 300 برتر تجارت الکترونیک B2B خرده‌فروش اینترنتی وجود دارد. این پلتفرم ویژگی های زیر را ارائه می دهد – ایجاد و ردیابی موجودی برای مشتریان تجاری در چندین مکان انبار، ایجاد تحویل برنامه ریزی شده و ردیابی موجودی، ارائه شرایط قیمت گذاری توافقی برای خریداران تجاری و غیره.

Business to Consumer یا مدل کسب و کار B2C مستقیماً به مشتری می فروشد. Shopware فقط بر روی بازار B2C متمرکز است، یعنی بازار کوچک یا متوسط. با این حال، قوی و مقیاس پذیر است، و شما می توانید یک فروشگاه حرفه ای بسازید.

برنده: هر دو به اندازه کافی خوب هستند، بستگی به کاربر دارد

6) در بازار پیشرو باشید

Magento بدون شک در چندین دسته وب سایت مانند خرید، پوشاک، هنر و سرگرمی، تجارت و صنعت و حدود 235 دسته دیگر پیشرو است.

Shopware هنوز در هیچ گروه وب سایتی پیشتاز نشده است. اما در صنایع تبلیغات و بازاریابی، الکترونیک مصرفی و انتشارات پیشرفت های قابل توجهی را نشان می دهد.

برنده: مجنتو برنده آشکار است

نتیجه

تعداد روزافزونی از مشتریان باهوش وب به خرید آنلاین کالا روی آورده اند. بهترین تجربیات را می توان با انتخاب یک پلت فرم آنلاین موثر به صورت آنلاین ارائه کرد. با استقرار یکی از این راه حل ها، بر اساس اندازه پروژه خود، می توانید به راحتی مزیت رقابتی به دست آورید و مجموعه بزرگتری از مشتریان را در صنعت خود جمع آوری کنید.

با این حال، توجه به این نکته بسیار مهم است که Shopware سهم بازار بهبود یافته‌ای را به دست می‌آورد و کاربران از تعدادی پلتفرم دیگر به آن مهاجرت می‌کنند. بسیاری از آنها از Magento به Shopware منتقل می شوند و پس از آن osCommerce، VirtueMart و PrestaShop قرار دارند. هدف اصلی بازار آلمان با 3.76 درصد سهم بازار است و همچنان در حال رشد است، اما همچنان باید در هر کشوری پیشرو باشد. مجنتو در حال حاضر 8.15 درصد دارد.

لینک کوتاه :
https://donyarweb.ir/?p=2126

مطالب آموزشی روزهای گذشته